top of page

Поборниці фемінізму в сучасній українській літературі

  • sivakolesya16
  • 29 сент. 2021 г.
  • 2 мин. чтения

Сьогодні пропонуємо поговорити про вияви фемінізму в сучасній українській літературі. Якщо заглибитися в історію , то саме слово "фемінізм" з'явилося ще в XIX ст. завдяки французькому соціалісту - утопісту Шарлю Фурьє. Власне феміністський рух - перша організована спроба жіноцтва ствердити повноціннність власного буття у патріархальному суспільстві . Ідеї фемінізму потрапляють до України наприкінці XIX ст. через Західну Україну, де у Галичині була заснована одна з найбільших феміністичних організацій в Європі "Союз українських жінок ".


Авторки , що були поборницями феміністичних ідей в українській літературі :

  1. Оксана Забужко - одна з найяскравіших постатей у цьому питанні . Уваги варті її твори , де утверджується доля жінки : "Інопланетянка " та "Музей покинутих секретів".




2. Ліна Костенко у своїх віршах також проголошує феміністську ідею . ЇЇ героїні - інтелектуальні , чуттєві , самодостатні та творчі. У цьому контексті радимо прочитати роман у віршах "Маруся Чурай ", де жінки постають сильними , здатними на подвиги та готові на все заради власного щастя.



3. Наталія Гурницька - постать , що варта уваги в контексті фемінізму. ЇЇ роман "Мелодія кави в тональності кардамону" - драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя.




3. Софія Андрухович - надзвичайно цікава особистість . ЇЇ роман "Фелікс.Австрія " , - це історія долі двох жінок, що розгортається на тлі епохи, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти. Для шанувальниць кінострічок є гарна новина , адже роман було екранізовано 2020 року за мотивами книги С. Андрухович . Кінострічка має назву "Віддана ", вона була відтворена режисеркою Сиволап Христиною.





5. Марія Матіос - "найплідніша письменниця України " також підіймає у власних творах проблему фемінізму . Радимо прочитати першу “велику прозу” письменниці – збірку оповідань “Життя коротке”. Переживання жінки авторка передала настільки тонко, що їй відразу “повісили” певні ярлики – хтось заговорив про появу виключно “жіночої прози” в українській літературі, яка про жінок і для жінок, хтось – звертався до фемінізму.




Ви здивуєтесь , але про фемінізм пишуть не лише жінки .

Богдан Бойчук - один із авторів , що написав ( на жаль його життя обірвалося у 2017 році ) про жінок хуліганський роман "Мої феміністки " , який і досі вважається епатажним і досить саркастичним .





 
 
 

Comments


Пост: Blog2_Post
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

©2021 ukr_lit_true. Сайт создан на Wix.com

bottom of page